k Hikayemiz | Sırmasa

Hikayemiz

Sirin Yalcin, Rosella Karabacak ve Selin Habbab Ozkaynak’in arkadaşlıklarından doğan işbirliği kiralanabilir lüks sofraları evinize getiriyor. SIRMASA’nin amacı davet sofralarında yaratılan küçük bir farkın, zarif bir ayrıntının her daveti unutulmaz kılmak.
Bu sistemi ilk defa Turkiye’ye getiren ortaklar size hikayelerini kendileri anlatsın …
Selin Habbab Özkaynak
Her şeyin kiralanabilir olduğu bu dönemde, dünyada örneği olup Türkiye’de hiç uygulanmamış ne kiralanabilir diye düşündüm. Zaten sevdiğim arkadaşım Şirin’e ve Rosella’ya bu fikri hayata geçirmeleri konusunda destek verebileceğimi söyledim.

Onlar da projeyi birlikte gerçekleştirmek istediklerini söylediler ve bu şekilde yola çıktık. Üç arkadaş olmak seçimler konusunda büyük oranda birbirimize destek olmak anlamına geliyor. Önemli ölçüde iş bölümü oluşturduk. SIRMASA için de fuarlarda gözlemlediğimiz masa ortalarında kullandığımız objelerin, servis ettiğimiz tabaklar ve çatal bıçaklarla ile uyumuna dikkat ediyoruz.

Fikir birliği içinde, sofradaki uyum ve ahenk ayrıcalıklı bir dokunuş diyebilirim.
Şirin Yalçın
Biz şık sofraların tüm tamamlayıcılarına ulaşmayı ve bir masada akla gelebilecek her şeyi kiralamayı mümkün hale getirmeyi hedefledik.

Sırmaison olarak ortağım Rosella ile birlikte Ambiante Frankfurt, Maison Objet Paris gibi birçok fuara gittik. Avrupa’da kiralanabilir sofraları görüyor ve bu konuda bir ilerleme istiyorduk. Açık büfe davetler için servislikler, servis kapları ve masa ortasına konacak sunumlara kadar her türlü detaylara sahip olduğumuzu ve ürünleri kiralanabilir hale dönüştürmeyi planlarımız arasına aldık. Bir fuar ziyaretimizi Selin ile yaptık ve orada SIRMASA fikri ortaya çıktı.

Tüm dünyada kendini kanıtlamış, sınırlı sayıda üretilmiş ve bir davet sofrasında şıklığıyla göz dolduran ürünleri ve markaları kiralıyoruz
Rosella Karabacak
Kiralanabilir lüks kavramı büyük bir hızla gelişiyor. Dünyada başarılı örnekleri bulunan sofra takımları kiralama konusu, Türkiye’de ilk kez bizim tarafımızdan SIRMASA ile gerçekleştirildi. Bu sistemle ev davetlerinden büyük organizasyonlara hizmet veren şirketlere kadar herkesi lükse ulaşabilir kılmayı hedefliyoruz.

Düzenlenen davet sofralarında yaratılan küçük bir fark, hiç şüphesiz o daveti unutulmaz kılıyor. Tüm dünyada ve ülkemizde ev davetlerinin yükselişe geçtiği bir dönemdeyiz. Evde verilen davetlerde misafirini özel bir sunumla ağırlamak isteyen kişiler, çoğu zaman yemek takımlarının davetli sayısına yetemiyor olmasından dolayı endişe yaşıyor. Şık, kaliteli ve lüks yemek takımları, çatal-bıçak takımları, bardak takımları gibi sofraların olmazsa olmazı malzemelere ulaşmak her zaman kolay olmayabiliyor.

SIRMASA'nın çıkış noktası da aslında bu oldu.
Biz şık sofraların tüm tamamlayıcılarına ulaşmayı ve bir masada akla gelebilecek her şeyi kiralamayı mümkün hale getirdik.